Postavíme Vám nový a zdravý domov...

Proč roubenku z cedru?

 

Komfort bydlení

Bydlení ve dřevě je součástí určitého velkorysého a neupjatého přístupu k životu, návratem k přírodním hodnotám. Navozuje pocit útulného, příjemného, pohodlného a teplého prostředí.
Roubený dům má naprosto nenapodobitelný a jedinečný půvab.

Zdraví

Vzhledem ke specifickým vlastnostem dřeva jsou roubené domy výborné pro zdravý způsob života a styl bydlení.
Dřevo dýchá, uvolňuje kyslík do prostředí, v kterém žijí lidé, stará se o příjemné klima a vlhkost v místnostech v každém ročním období. Odbourává prach, což uvítají lidé, trpící alergiemi. Díky svým vlastnostem udržuje elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem.

Ekologie

Dřevo je přírodní surovina, obnovitelná, plně recyklovatelná a při rozumném hospodaření v podstatě nevyčerpatelná. K výrobě domu je zapotřebí mnohem méně energie než při použití ostatních stavebních materiálů. Produkované množství odpadu je minimální a jeho složení umožňuje další využití či recyklaci. To znamená nejen šetrnost k životnímu prostředí, ale i jeho ochranu.

Životnost

Dobře navrhnutý, zkonstruovaný a udržovaný  roubený dům z masivního dřeva má velmi dlouhou životnost. Důkazem toho je řada dochovaných roubených památek ze 16. a 17. století. A to neznali hydroizolace, impregnace, ochranné prostředky, kvalitní střešní krytiny.
Dům ze dřeva je požárně odolný, což dokládá odborné posouzení požární odolnosti dřevěné stěny 60 minut.

Ekonomika

Dřevo je díky skvělým konstrukčně fyzikálním vlastnostem, dlouhé životnosti a rozmanitým možnostem využití výborným stavebním materiálem, navíc s vyváženým vztahem mezi ekonomikou a ekologií:

  • Má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Vykazuje menší vodivost tepla a výrazně vyšší akumulaci tepla. Stavba tedy velmi rychle reaguje na potřebu tepla i při použití malých výkonů pro vytápění.  V roubeném domě je v létě osvěžující chládek a v zimě příjemné teplo.
  • V domě ze dřeva získáte při stejné zastavěné ploše o 8 – 10 % více užitné plochy oproti klasické zděné konstrukci. Tento rozdíl je dán menší tloušťkou obvodových stěn při srovnatelné tepelné izolaci.
  • Ze dřeva se dá stavět po celý rok a doba výstavby činí pouze několik týdnů. Postup stavby je bez mokrých procesů a technologických přestávek.
Referenční dopis
[-- referencni-dopis.pdf --]

zavolejte nám
tel.: 721 107 108

objednejte si nás
odeslat dotaz

Copyright © 2014 Cedar home s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Stránky vytvořilo: Pixel Design | Home | Podmínky užití | Mapa stránek

PixelDesign - Tvorba webových stránek Pardubice